Strona główna O firmie Historia Kontakt Poczta

Historia

W 1988 roku Jerzy Kotwica i Zbigniew Słapiński pod nadzorem Krzysztofa Słapińskiego - wybitnego złotnika , rozpoczęli produkcję złotej i srebrnej biżuterii w oparciu o technologię sprowadzoną z Niemiec. Duże zapotrzebowanie rynku na nowy typ biżuterii wpłynęło na rozwój firmy. Początkowo firma działała jako Przedsiębiorstwa GRAF spółki z o.o.

Od 1 lutego 1990 roku została zarejestrowana spółka cywilna RODIUM, której właścicielami byli Jerzy Kotwica i Zbigniew Słapiński. Działalność prowadzona była w Węgrzcach koło Krakowa.

Jako profil działania w tym okresie należy przyjąć produkcję złotych i srebrnych pierścionków i wykonywanie odlewów ze złota dla pracowni jubilerskich. Bardzo szybko rozszerzono produkcję o kolczyki i wisiorki. Przy dystrybucji produkowanych wyrobów wśród sklepów jubilerskich pojawiły się sugestie właścicieli sklepów o poszerzenie oferty handlowej RODIUM o złotą biżuterię z importu, a szczególnie chodziło o włoskie łańcuszki i bransolety.

W kwietniu 1992 roku w Krakowie przy ul. Lubicz 25 została otworzona hurtownia złotej biżuterii. Jej pierwszymi klientami były sklepy z województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Duże zainteresowanie złotą biżuterią z kolekcji RODIUM przyczyniło się do rozszerzenia sprzedażny na całą Polskę

O początku powstania firmy kładliśmy bardzo duży nacisk na jakość i różnorodność oferowanych przez nas wyrobów. Wprowadzając rożne udogodnienia dla naszych klientów odnośnie dostępności,elastyczności i jak najszybszej realizacji zleconego zamówienia pozyskaliśmy sympatie wielu właścicieli i pracowników sklepów jubilerskich w Polsce z czego jesteśmy dumni.

Od początku działalności firmy uczestniczymy w targach branżowych w Międzynarodowych Targach AMBERIF w Gdańsku i Złoto, Srebro Czas w Warszawie.

W 2010 roku wspólnicy uznali, że nadszedł czas na podzielenie firmy. Oddział w Krakowie przypadł Jerzemu Kotwicy a oddział w Katowicach Zbigniewowi Słapińskiemu.

W 2010 roku Zbigniew Słapiński otworzył drugą hurtownie znajdującą się w Chorzowie.

 
Notowania:
Aktualna cena złota,
w przeliczeniu na 1g próby 585:
90.07 PLN
Wszystkie prawa zastrzeżone © Hurtownia Złotej Biżuterii RODIUM 2011